Foto Inspiracja

5 póz dla początkujących modelek

Sesje fotograficzne to dla Ciebie nowość? Jest to Twoja pierwsza lub druga sesja? Przeczytaj jakie pozy są najkorzystniejsze i łatwe do opanowania. Potrenuj w domu przed lustrem a później zmierz się z obiektywem.

1. Leżąca

Zawsze się sprawdza. Bez względu na rodzaj ubrania. Tak naprawdę ono ma tu najmniejsze znaczenie. Dobrze sprawdzają się sukienki z dekoltem i wysokie szpilki. Oczywiście poza do zastosowania w studiu, albo tam gdzie położenie się jest możliwe. Leżymy na brzuchu i flirtujemy z obiektywem.

Foto Pozy Inspiracja (3)

2. Ręka w talii. Tutaj chyba nie trzeba nic tłumaczyć. Jedna ręka w talii, druga może swobodnie zwisać wzdłuż ciała. Mogą być też obie w talii.

Foto Pozy Inspiracja (2)

3. Flirtujące spojrzenie w bok, w górę, z lekkim uśmieszkiem, bez patrzenia w obiektyw. Możemy patrzeć pod pewnym kątem w dal.

Foto Pozy Inspiracja (4)

 

4. Ręka koło twarzy, we włosach. Jeśli masz długie włosy, masz ułatwione zadanie. Można z nimi zrobić wiele. Zabawa włosami z elementem wiatru to super sprawa.

Foto Pozy Inspiracja (5)

5. Atrybut w ręku. Parasol, okulary, korale. Mogą to być wszystkie dodatki, które spowodują odwrócenie uwagi od pozowania. Początkujące modelki bardzo często na słowa “to przyjmij jakąś pozę” usztywniają się i wtedy całe ciało oraz mimika nie wyglądają na zdjęciach dobrze. Wówczas nawet fotograf klasy światowej nie pomoże. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w dodatki, które sprawią, że modelka się rozluźni i nie będzie skupiała się tak bardzo na pozie.

Droga początkująca modelko! Potrenuj w domu z atrybutami, bo czasami w kampaniach reklamowych one odgrywają główną rolę.Wówczas musisz zrobić wszystko by cała uwaga została zwrócona głównie np. na buty. Trenuj przed lustrem lub poproś koleżankę, by porobiła Ci fotki np. komórką. Pooglądaj zdjęcia i zobacz czy wyglądają one dobrze. Gdy nie wyszły świetnie trenuj dalej, bo trening również w modelingu czyni mistrza:) Zmieniaj pozy, strony, znajdź swój idealny profil, trenuj miny. Jeśli masz odpowiednie parametry ciała, taki trening na pewno się opłaci.

Foto Pozy Inspiracja (1)

Zapraszam na sesje:)

 

Góra! Copyright © 2010-2015 Aleksandra Krystians. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jesteśmy na:
FACEBOOK
TWITTER
VIMEO
YOUTUBE