Foto Inspiracja

Czytajcie, bo warto czyli dziecięca wystawa fotograficzna w bibliotece

Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego. Jak wiadomo, z tym czytaniem ciągle jest kiepsko, a z roku na rok statystyki jeszcze bardziej się obniżają.
W dniu 2 kwietnia 2014r. przypadał Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji również warto było przypomnieć dorosłym o czytaniu dzieciom. Dlatego też połączyliście siły i przy wsparciu zielonogórskiego Klubu Mam przeprowadziliśmy szereg sesji zdjęciowych z udziałem najmłodszych mieszkańców Zielonej Góry.

fotograf studio Zielona Góra
Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci a jej zwieńczeniem była wystawa plakatów wraz ze zdjęciami, które można oglądać w oddziale dziecięcym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida do końca kwietnia 2014r.

Fotografia dziecięca Studio Foto Inspiracja
Bardzo chętnie podjęliśmy się realizacji zdjęć w tak szczytnym celu. W dobie spędzania czasu głównie przed komputerem to ważne, by znaleźć czas na czytanie dzieciom.

Fotografia wystawa Aleksandra Krystians Biblioteka Norwida
Całość zdjęć trwała kilka godzin. Modele jacy odwiedzili nasze studio to dzieci w wieku od 3 miesięcy do 5 lat. Musieliśmy wybrać jakiś motyw tematyczny dla każdego bohatera sesji, zebrać potrzebne rekwizyty i ustalić pasujące wszystkim terminy. Zapanowanie nad młodymi modelami również wymagało dobrej organizacji pracy. Nie było łatwo, ale udało się. Powstały piękne zdjęcia, a co najważniejsze osiągnęliśmy szczytny społecznie cel.

Wystawa-fotograficzna-dziecięca-Zielona-Góra
Wystawa odbyła się w holu głównym biblioteki, natomiast aktualnie zdjęcia można oglądać w oddziale dziecięcym. Serdecznie zapraszamy.

Góra! Copyright © 2010-2015 Aleksandra Krystians. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jesteśmy na:
FACEBOOK
TWITTER
VIMEO
YOUTUBE