Foto Inspiracja

Jak być modelką czyli trening czyni mistrza

Wiele dziewczyn, które przychodzą pierwszy raz na sesję jest kompletnie nieprzygotowanych. Myślą, że gdy już staną na śnieżnobiałym tle przed obiektywem to magicznie spłynie na nie łaska pozowania i jak w transie będą wiedziały co zrobić i jak się ustawić. Nie jest to dobre podejście, bo nikt – nawet fotograf tworzący dopiero swoje portfolio nie będzie chciał pracować z kimś takim. Modeling nie jest łatwą pracą i łatwym zarobkiem, a zdjęcia są efektem pracy wielu osób (w największym fotografa i modelki). W większych miastach są szkoły, w których uczy się pozowania, chodzenia po wybiegu itp. A mi zdarzało się kiedyś, że przychodziły dziewczyny, które chciały nie wiadomo ile fotek z sesji a w większości nie potrafiły nic. Jeśli naprawdę bierzesz ten zawód na poważnie musisz trenować od najmłodszych lat. Na początku ćwicz sama przed lustrem – chociaż to i tak nie jest doskonały sposób, bo inaczej wyglądamy w lustrze a inaczej jeszcze wyjdziemy na zdjęciu. Następnie poproś koleżanki (różne- każda inaczej podejdzie do sprawy), by porobiły Ci fotki komórką  lub jakimś podstawowym aparatem (taki zawsze się znajdzie). Wówczas pooglądaj zdjęcia i zobacz czy wyglądają one dobrze. Jeśli nie umiesz sama tego ocenić wyślij je do jakiegoś fotografa i poproś o ocenę. Przygotuj się, że może być ona krytyczna, ale miej też na uwadze fakt, że taka osoba może być po prostu miła i skłamać. Dobrze wybieraj ludzi. Nie pisz do pierwszej osoby z brzegu listy. Poogladaj prace i styl zdjęć danego fotografa. Zobacz czy robi zdjęcia modelkom czy tylko przeciętnym śmiertelnikom. I wtedy pisz.

foto sesja modelki

A wracając do treningu -gdy tym razem zdjęcia nie  wyszły ci świetnie trenuj dalej, bo trening również w modelingu czyni mistrza:) Zmieniaj pozy, strony, znajdź swój idealny profil, trenuj miny. Sprawdzaj jak wychodzisz najlepiej. Proś by robiono Ci zdjęcia z góry, z dołu, siedzące, leżące. Oglądaj i próbuj układać ciało tak, by wyglądało dobrze. Oglądaj profesjonalne gazety, gdzie modelki ze światowych wybiegów prezentują ubrania. Gdy już wykonasz kilkanaście prób w domu umów się na sesję. Znajdź fotografa w twoim mieście, który chętnie wykona Ci sesję TFP ( jest ich wielu) lub nawet umów się na sesję płatną. Gdy się uczysz zmieniaj fotografów. Każdy może zaproponować ci inny typ sesji i każdy z nich robi te zdjęcia inaczej. Nie chodzi oto, by ich oceniać i wybierać najlepszego, ale byś ty zbierała doświadczenie i kolejne zdjęcia do portfolio.

sesja foto modelki

Jakiś czas temu trafiłam w domu na pierwszą okładkę Anji Rubik. Po pierwsze jej nie poznałam a po drugie okładka była tragiczna. Modelka również przyznaje, że początkowe jej zdjęcia nie były dobre i że nawet nie chce do nich wracać. – Ma rację. Ale Ty wyciągnij właśnie z tego wnioski i trenuj! Jeśli jesteś zainteresowana sesją TFP napisz do mnie. Jeśli mnie zaintrygujesz swoją osobą i podejściem do modelingu chętnie taką sesję wykonam.Zapraszam serdecznie.

ps. nie każda z was zostanie modelką, ba z pewnością nawet nie co trzecia, ale jeśli nie zrobisz kroku na przód nigdy się o tym nie przekonasz:)

Góra! Copyright © 2010-2015 Aleksandra Krystians. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jesteśmy na:
FACEBOOK
TWITTER
VIMEO
YOUTUBE