Foto Inspiracja

Nowe okładki – nowe stylizacje

Sylwia Grzeszczak, która promuje się ostatni0 gdziekolwiek się da (ze względu na to, że wydała nową płytę “Komponując siebie“) pojawiła się na okładce gazety “Hot Moda“. Magazyn, który zajmuje się m.in. stylizacjami nie miał problemu by ubrać piosenkarkę w odpowiednie ubrania.

Ubierać osobę o takich kształtach – wręcz modelkowych – ze względu na wzrost i figurę to sama przyjemność. Stylizacje są bardzo dobre, w stylu glam-rock. Najbardziej przypadł mi do gustu biały płaszcz z napisami.

Sama okładka też jest przyciągająca. Co prawda furorę robi sukienka (Gosi Baczyńskiej) i jej barwy a nie gwiazda na niej, ale nie jest to istotne, gdyż efekt osiągnięto. Muszę zwrócic uwagę jednak na pewną sprawę. Sylwia Grzeszczak nie ma rudych czy też burgundowych włosów, ale brązowe. Okładka została dobrze doświetlona, ale pytanie brzmi czy nie za mocno? Całość sesji jaką znajdziemy w środku numeru jest o niebo inna. Jakby niedokoloryzowana (może to kwestia druku?), ale włosy są już koloru naturalnego. Dodam również, żeby nie było niedomówień, że na okładce nie ma ona peruki. Rodzi sie więć pytanie zabrakło czasu, fachowca czy pieniędzy?
Sylwia Grzeszczak Płaszcz Ueg

W gazecie podano, iż Sylwia przywiozła ze sobą na sesję wiele rzeczy. Nie poinformowano jednak, czy użyto cokolwiek z tych gadżetów lub ubrań.

Dodam jeszcze, że tego samego dnia wyszło inne pismo “Instyle“, który najogólniej mówiąc pisze o tym samym czyli stanowi konkurencję. Przy zestawieniu okładek – okazuje się, że na okładkach są dwie różne osoby, z różnych środowisk show biznesu (była modelka i piosenkarka). Przyglądam się więc szczegółowo: poza ciała, uśmiech, spojrzenie, profil którym skierowane były do obiektywu są niemal identyczne.

okładki

Która wypadła lepiej? Zależy od tego co jest głównym kryterium. Jeśli moda – to wielobarwna sukienka Sylwii Grzeszczak wygrywa zdecydowanie, natomiast jeśli spojrzelibyśmy na to cenowo, to “Instyle” (Aneta Kręglicka) jest tańszy. “Hot Moda” (która jeszcze miesiąc temu nazywała się Hot Moda&Shoping) jak sama redaktor naczelna tego magazynu mówi  zmieniła się. Czytam jej wypowiedź -Nowy sezon to także dobry pretekst do zmian. I HOT postanowiło się zmienić. Nie dużo, ale widocznie. W środku się nie zmieniamy.  Hm… jeśli od razu przyznajemy się, że zmieniliśmy nazwę a środku jest to samo i podwyższamy cenę o 1zł wyżej, to chyba lepiej w ogóle się nie przyznawać. Dla zwykłej dziewczyny, która będzie chciała kupić gazetę zazwyczaj istotna będzie cena więc może poczuć się zawiedziona…

Hot Moda – zdjęcia: Greg Adamski/Makata Stylizacje: Marta Krupińska
Instyle – zdjęcia: Agata Pospieszyńska/AF PHOTO Stylizacje: Alicja Werniewicz

ps. “Hot Moda” zmieniła nazwę gazety, ale ich Facebook i strona internetowa pozostało z nazwą starą. Brak spójności – nie wróży nic dobrego.

Zdjęcia użyte w blogu pokazane są tylko w celach informacyjnych.

Góra! Copyright © 2010-2015 Aleksandra Krystians. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jesteśmy na:
FACEBOOK
TWITTER
VIMEO
YOUTUBE