Foto Inspiracja

Sesja noworodkowa. Magiczne 14 dni.

Dziecko to 8 cud świata. Przychodzi do naszego życia i chcemy je pięknie ugościć. Wiele mam nie może się się napatrzeć na swoją pociechę. Warto wtedy uwiecznić początki życia naszego maluszka poprzez Fotografię Noworodkową.

Drodzy rodzice, pamiętajcie aby uzyskać zdjęcia dziecka śpiącego, zwiniętego w kuleczkę, z podkurczonymi nóżkami, z podpartymi rączkami, ułożonego tak  jak byście tylko chcieli należy przyjść na sesję najszybciej jak tylko możecie, czyli do 14 dnia życia waszej kruszynki.

Taki noworodek najczęściej przesypia sesję, a nam daje możliwość uchwycenia jego najsłodszych minek. Nie mamy wtedy też problemów ze zmianą stylizacji czy też ubranek.

sesja norowodkowa Zielona Góra

Sesje noworodkowe zazwyczaj trwają dłużej niż inne sesje (nawet około 2 godzin). Same ujęcia nie trwają długo. Często więcej czasu zajmuje ululanie maluszka, by spał i miał błogi wyraz twarzy. Jest to czas na przewinięcie, nakarmienie czy też przytulenie przez rodzica, by dziecko poczuło się bezpiecznie.

Mój najmniejszy klient, a w zasadzie klientka miała 12 dni i powiem szczerze, że tego typu sesje są bezcenne. Są też dużym przeżyciem. Szczególnie dla mamy, ale też dla mnie jako fotografa. Malutkie stópki, rączki, minki i słodkie stylizacje pozostawiają doskonałą pamiątkę.

fotografia niemowlęca Zielona Góra studio

Chciałabym także uspokoić rodziców, że dziecku nie dzieje się żadna krzywda. Zdjęcia wykonuję bez błysku, najczęściej przy świetle dziennym w domu klienta (jeśli pozwala mu na to jego przestrzeń) lub w studiu przy lampach światła stałego. Takie oświetlenie jest bezpieczne. Nie trzeba też obawiać się, że noworodki są zbyt małe do tego typu sesji. Maluszki zazwyczaj w czasie sesji słodko śpią.

Sesje zdjęciowe noworodków w domu klienta wykonuję tylko w godzinach dobrego światła dziennego, zazwyczaj jest to między 11-13 przy swobodnym dostępie do okna w okresie wiosenno-jesiennym. Zdjęcia w studiu nie mają takiego ograniczenia, jednakże najlepiej wybrać czas drzemki czy też snu maluszka.

fotografia norowdkowa Zielona Góra studio

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie sesji noworodkowych lub ogólnie sesji dziecięcych piszcie na maila bądź w komentarzach. Chętnie odpowiem.

foto dziecko fotograf ZG
Zapraszam

 

Góra! Copyright © 2010-2015 Aleksandra Krystians. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Jesteśmy na:
FACEBOOK
TWITTER
VIMEO
YOUTUBE